Mobil vinç, kablo kontrollü veya hidrolik güçle çalışan teleskopik bomlu bir vince sahip tekerlekli, kendinden tahrikli bir araçtır.

Mobil bir vincin üç temel avantajı vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir.

Dünyanın en büyük mobil vinçleri 1000 tondan fazla kaldırabilir. Bu nedenle mobil vinçlerin çokta küçümsenmeyecek bir güce sahip olduğunu ifade etmek gerekir.  Mobil vinç, vincin yanından uzanan ve daha büyük bir ‘çalışma yarıçapına’ veya vincin bir yükü kaldırabileceği mesafeye izin veren ayaklar olan payandalara veya dengeleyicilere sahiptir.

 

Mobil Vinç

Hemen hemen tüm çubuklar, en küçük mobil vinçler, vinç sürücüsünün vinci çalıştırması için ayrı bir kabine sahiptir. Bu genellikle vinçle döner (döner). Bazı vinçlerde uzaktan kumanda birimleri bulunur.

Mobil Vinç Kiralama

Mobil vinç kiralama, kiralık mobil vinç adından da anlaşıldığı üzere vinçlerin kiralanmasını ifade eden kavramlardır. Çeşitli ihtiyaçlara bağlı olarak kiralanan bu vinç türü pek çok kişinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olabilmektedir.

Bu vinç türü kamyona monte edilmiş bir vinçten farklıdır. Mobil vinçler, vincin çalışmasıyla ilgisi olmayan yükleri taşımaz. Aynı zamanda, raylar üzerinde bir vinç olan paletli bir vinç ve uzun bir dikey kulenin tepesinde bir vinç olan bir kule vincinden farklıdır.

Bir kamyon yükleyici vinci ile, şirketler, inşaat malzemeleri teslimatı gibi bir şirketin faaliyetinin ayrılmaz bir parçası oldukları için, onlara sahip olma veya uzun vadeli kiralama eğilimindedir.


Kiralık Vinç Kullanım Alanları

Kiralık vinçlerin birbirinden farklı pek çok kullanım alanı mevcuttur. Özellikle nakliye alanında sık sık tercih edilen mobil özellikli vinçler nakliye hizmetlerinin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Bu doğrultuda siz de vinç kiralama hizmetinden faydalanabilir ve bu vinçleri dilediğiniz alanda en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Çeşitli kaldırma ve taşıma faaliyetleri için tercih edilebilecek bu vinç türü çok daha pratik ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Günümüzde en çok tercih edilen mobil vinç türlerini ise aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

Hidrolik Vinçler

Standart mobil vinçler, hidrolik vinçler (konulu makalemize bakın ‘zıt yönlerde kolunun pistonları iterek yağ yoluyla bulaşan güçlerine güvenmek hidrolik kullanımı binlerce paund kaldırabilir Hidrolik Mobil Vinçler nelerdir? ‘ Daha fazla bilgi edinmek için)

Tüm Arazi Vinçleri

Tüm arazi vinçleri çok işlevli, dört tekerlekten çekişli vinçlerdir. Hem düz asfaltlı otoyollarda hem de arazide 40 mil / saate kadar hızlarda sürmek üzere tasarlanmıştır.

Engebeli Arazi Vinçleri

Engebeli arazi vinçleri, tüm tekerleklerden çekiş kabiliyetleri ve lastik lastikleri sayesinde özellikle arazide zorlu arazide çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bunlar, yüksek manevra kabiliyetine ve kaldırma kapasitesine ihtiyaç duyduğunuzda başvurabileceğiniz vinçlerdir.

Paletli Vinçler

Paletli vinçler, teleskopik veya kafes bomlu bir tür paletli mobil vinçtir. Kendinden tahrikli oldukları için bir şantiyede hareket edebilir ve fazla kurulum gerektirmeden işleri gerçekleştirebilirler.

Güverte Vinçleri

Taşıma güverte vinçleri, dört tekerlek üzerinde hareket eden ve bomlarını tam 360 derece döndürebilen daha küçük mobil vinçlerdir. Bu nedenle dar alanlarda çalışmak için mükemmeldirler.

Siz de mobil vinç kiralama hizmetine ihtiyaç duyuyor ve bu vinçler ile çeşitli ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kiralık mobil vinç konusunda sizlere en iyi hizmetleri sunan firmamız Petek Nakliyat ile iletişime geçerek söz konusu kiralama hizmeti ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Hadi, en iyi hizmetlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçin.