Sepetli vinç, tekerlekli çeşitli araçlar ile sepet bulunan vinç yardımı. Belirlenen aralıklar dahilinde ve belirli yüksekliklerde kaldırma ve taşıma işlemlerini gerçekleştirilen mekanik bir sistem olarak ifade edilebilmektedir. Genel olarak söz konusu vinç türünün uzunluğu 25 metre ile 75 metre arasında değişkenlik göstermektedir. Sepetler, ulaşılacak bom mesafesi, vinç sepetlerinin kullanım alanlarına da belirlenmektedir.

Sepetli vinç bir mekanik aracılığı ile çalıştığı için gereken yükseklik ayarının yapılması vincin istenilen alanda kullanılabilmesini sağlamaktadır. Asma personel platformu, vinç kafesi ve inşaat sepeti olarak da adlandırılan vinç sepeti tüm yönetmeliklere uygun bir şekilde üstten karşılayacak şekilde tasarlanmış, üretilmiştir ve test edilmiştir. Bu doğrultuda söz konusu vinç sepeti kiralık sepetli vinç olarak hizmete sunulmaktadır. Bu ağır hizmet tipi vinç destekli sepet, inşaat, endüstri ve madencilik endüstrisinin taleplerini karşılamak için tasarlanmıştır.

Sepetli Vinçlerin Özellikleri

Her bir vinç sepeti, yanlarda 42 ”yüksek ağ, mandallı kendiliğinden kapanan açılır ön kapı, yeniden güçlendirilmiş ağ tavan ve üstten kaldırma cihazına takmak için üstte 4 kanca noktası gibi standart özellikler içerir. Tam çevre emniyet kemeri bağlantısı, personelin sepetin hemen hemen her yerine bağlanmasına olanak tanır. Standart çatal cepleri, vinç sepetinin bir forklift ile taşınmasına izin verir.

Vinç destekli olan bu sepet her kullanımda test edilmelidir. Test ağırlığı, sepet kapasitesinin 1,25 katı olarak derecelendirilmelidir. Test ağırlığı, ağırlığı sepete sabitlemek için gerekli kablolarla birlikte gelir.

Vinç kullanımı için;

 

Yürürlükteki yönetmelikler, yapılarına bakılmaksızın hem asılı hem de pimli sepetlere uygulanır. Okuyucuya bu düzenlemelere atıfta bulunulur, ancak çeşitli önemli noktalar özel olarak anılmayı hak eder. Sepet ile ilgili olarak, aşağıdaki gereksinimler karşılanmalıdır:

Profesyonel Bir Sepetli Vinçte Olması Gerekenler

Nakliye amacı ile ya da farklı bir amaç ile kullanılacak olan vinç sepetinde olması gereken bazı özellikler vardır. Söz konusu özellikleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

 

Sepetli Vinçlerin Nakliyede Kullanımı

Vinç operatörü ile sepetteki işçiler arasında iyi bir iletişim çok önemlidir. İdeal olarak, telsizler kullanılmalıdır Ancak telsiz arızası durumunda bir el sinyalleri sistemi tartışılmalı ve üzerinde anlaşılmalıdır.

sepetli vinç

Güvenli bir sepetli nakliye hizmeti prosedürü genel olarak aşağıdaki gibi olmalıdır.

Günümüzde pek çok kişinin çeşitli nedenlerden dolayı evlerini ya da iş yerlerini bir yerden farklı bir yere taşıdıklarını gözlemlemek mümkündür. Bu bağlamda evden eve sepetli vinç hizmeti, ofisten ofise vinç sepeti hizmeti gibi hizmetlerin alınması ve asansörlü vinç kullanılması evden eve nakliyenin en güvenilir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Evden Eve Sepetli Vinç Hizmeti

Siz de çeşitli nedenlerden dolayı eşyalarınızı, evinizi taşımak istiyorsanız kiralık sepetli vinç hizmeti ile bu isteğinizi kusursuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Evden eve nakliyat hizmetleri bireyler tarafından en çok alınan hizmetlerdir. Evlerini taşımak isteyen ve bunun için de güvenilir bir hizmet almak isteyen bireyler evden eve sepetli vinç hizmetine başvurabilmektedir.

Evden eve sepetli vinç, eşyalarınızın sepetli vinçler aracılığı ile en güvenilir ve en profesyonel şekilde taşınmasını sağlamaktadır. Klasik yöntemlerden son derece farklı ve çok daha güvenilir. Hızlı bir şekilde eşyalarınızın taşınmasını sağlayan sepetli vinç hizmetinden siz de faydalanın. Eşyalarınızın güvenilir ve kısa bir süre içerisinde taşınmasını sağlayabilirsiniz. Bu nokta da yapılması gereken tek şey asansörlü vinç ve evden eve sepetli vinç hizmetleri sunan firmamız ile iletişime geçmektedir.

Kiralık Sepetli Vinç

Kiralık sepetli vinç hizmeti, vinç sepeti alanında bireylere sunulan en önemli hizmetlerden bir tanesidir. Müşteriler diledikleri gibi kiralık sepetli vinç hizmeti alabilir. Bu konu da en önemli hizmetlerden profesyonel bir şekilde yararlanabilir.

Özellikle kaldırma ve taşıma alanlarında sık sık tercih edilen kiralık sepetli vinçlerdir. Teknolojik gelişmelerin sık sık meydana gelmesi nedeni ile çok daha fazla gelişim göstermiştir. Kusursuz bir şekilde kullanılabilir hale gelmiştir. Sanayi, nakliye gibi alanlarda tercih edilen vinç sepeti pek çok alanda profesyonel bir destek sağlar. İşlerin kolaylaşmasını da sağlamaktadır.

Kullanılacak alana göre farklı özelliklere sahip olabilen bu vinçler. Sepet ve vinç türü hafif yükler ve ağır yükler için ayrı ayrı kullanılabilecek kapasiteye sahiptir. Çünkü her türden vinç her türlü eşya ve ağırlığı kaldırabilecek güçte değildir. Bu nedenle tercih edilen vinç sepeti türünün kullanım alanlarına göre belirlenmesi çok daha doğru olacaktır. Bu doğrultuda kiralık vinç tercihinde son derece dikkatli olunması gerektiğini ifade etmek mümkündür.

Sepet Detaylı Vinçlerin Kullanım Alanları

Sepet detaya sahip olan vinçlerin kullanım alanları son derece geniştir. Özellikle yüksek katlı binaların dış cephe çalışmalarında ve tadilatlarında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çatı tamiri, oluk temizleme, çevre düzenleme, konteyner taşımacılığı. Çeşitli yük taşımacılığı alanlarında tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra sepet detaylı vinçlerin en çok kullanıldığı alan şüphesiz ki nakliye sektörüdür. Evden eve nakliye, ofis taşımacılığı gibi pek çok alanda nakliye hizmeti de vermekteyiz. İhtiyacının giderilmesi için sepet detaylı vinçler tercih edilmektedir.

Siz de sepet detaylı vinçler aracılığı ile evden eve nakliye hizmeti almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Petek Nakliyat tarafından sizlere sunulan bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.